Nasze liceum we wrześniu dołączyło do programu „Klasa z ECDL” – Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych
27 lis 2023
Co to znaczy?
„Program KLASA z ECDL usprawnia i uatrakcyjnia naukę informatyki w szkole. Pozwala przygotować uczniów do zdobycia uznanego na całym świecie certyfikatu ECDL, a tym samym do rozwoju i potwierdzenia niezbędnych w dzisiejszym społeczeństwie umiejętności komputerowych.”
👩‍💻Nasi uczniowie pod koniec roku szkolnego przystąpią do egzaminu ECDL.
In👨‍💻Obecnie na lekcjach informatyki na specjalnie przygotowanej platformie ćwiczą różne umiejętności; zaczynają od programów Word, Excel .. a następnie mogą realizować inne moduły, które pozwolą im sprawnie prosperować w świecie technologii.
Dlaczego posiadanie certyfikatu ECDL jest ważne?
🚨 ułatwia pracę uczniom podczas pisania prac badawczych, esejów, tworzenia grafów, wykresów, obliczeń, zbierania bazy danych etc.
🎓🎓🎓 jest często wymaganym potwierdzeniem umiejętności komputerowych podczas rekrutacji na studia za granicą
👨‍💻👩‍💻 podczas aplikacji na staż, wolontariat może być dużym atutem dla ucznia/studenta.
Cieszymy się, że nasi uczniowie mają takie możliwości budowania swojej wiedzy & zdobycia certyfikatu już na etapie szkoły średniej. Trzymamy za nich kciuki!