Budynek szkolny – klasy 6-8

WARUNKI  LOKALOWE

Dla uczniów klas 6-8 znajduje się na krakowskich Klinach na ul. Pawła z Krosna 10. Mieści się on zaledwie 500 m na piechotę od budynku szkolnego dla klas 1-5 przy zlokalizowanego przy ul. Kwiecistej 25. Wnętrza urządzone są w stylu soft -loft, czyli łagodnej formie industrialnego designu. We wnętrzach zauważycie beton, cegłę, metal, szkło w połączeniu z jasnym drewnem. Ściany są w kolorach białym, szarym, a także czarnym, zagoszczą także różne dodatki w kolorach logo szkoły.

W budynku na 1100 m2 oddajemy do dyspozycji uczniów:

• 13 sal lekcyjnych, w tym pracownica historyczna, geograficzna, językowa
  • Profesjonalnie wyposażona pracownia Science
  • Gabinety administracji i dyrekcji
  • Pokój nauczycielski
  • Pokój do spotkań
  • Specjalne wydzielone miejsca wspólne dla uczniów na korytarzach z sofami
  • Szatnie
  • Toalety na każdym piętrze
  • Chill Room, czyli duża sala przeznaczona specjalnie dla uczniów o powierzchni 120 m2. Miejsce to urządzone jest w stylu młodzieżowym, tak aby każdy uczeń czuł się tu komfortowo. Znajdą się tutaj sofy, ławy, młodzieżowe grafiki, ping-pong, bilard, huśtawki. Przy dźwiękach muzyki uczniowie będą mogli się zrelaksować w czasie przerwy lub po lekcjach.
  • Do dyspozycji uczniów na korytarzach są pitniki wody.

BEZPIECZEŃSTWO I CZYSTE POWIETRZE

• Dbając o komfort i zdrowie uczniów oraz pracowników w całym budynku zamontowany jest system wentylacji mechanicznej z rekuperacją (odzyskiem ciepła), dostarczający świeże, przefiltrowane powietrze do każdej klasy i ograniczający obciążenie dla środowiska do minimum
  • Budynek posiada instalacje alarmowe oraz monitoring wizyjny wewnątrz i na zewnątrz szkoły
  • W trosce o bezpieczeństwo uczniów Open Future projekty budynku i rozmieszczenie pomieszczeń są przygotowane tak, aby spełniały wszystkie wymagane wymogi stawiane dla placówek edukacyjnych. Projekty są wykonywane zgodnie z wytycznymi Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz przepisów bezpieczeństwa pożarowego. W ciągu roku roku szkolnego regularnie przeprowadzane są ćwiczenia ewakuacyjne oraz próbne ewakuacje przeciwpożarowe określone w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego tego budynku.

OGRÓD SZKOLNY

Tuż za budynkiem zlokalizowana jest działka o powierzchni 30 arów, na której będzie urządzony ogród szkolny z wyznaczonymi alejkami i ławkami  pośród zielni. Uczniowie będą mogli korzystać z tej przestrzeni zielonej zarówno w czasie lekcji, jak i podczas przerw.