Budynek przedszkolny

WARUNKI LOKALOWE

Bardzo zależy nam, aby dzieci uczęszczające do przedszkola Open Future czuły się w nim komfortowo, jak we własnym domu. Z tego też powodu dużą uwagę przykładamy do wystroju i estetycznie urządzonym przedszkolnym przestrzeniom. Spokojne, jasno-szare kolory ścian, panele na podłogach i miękkie dywany, na których dzieci mogą się bawić i odpoczywać w czasie pobytu w przedszkolu sprawiają, że wnętrze przedszkola Open Future jest wyjątkowo przyjazne dla dzieci. Ściany zdobią zdjęcia, a także prace projektowe przedszkolaków, dzięki temu czują się one dumne i zmotywowane do dalszej twórczości i działania.
W każdej sali znajduje się aksamitny fotel w kolorze sali i nazwy grupy, a także sofa i kolorowe poduchy, które często wykorzystywane są przez dzieci do zabawy czy relaksu. Meble w naszym przedszkolu posiadają wymagane atesty i certyfikaty. Wszystkie sale wyposażone są monitory interaktywne, które umożliwiają wykorzystanie nowoczesnych metod nauczania. Krzesełka i stoliki są dostosowane do wieku i wzrostu dzieci.

Do dyspozycji przedszkolaków jest cały parter budynku przy ul. Babińskiego 4 o łącznej powierzchni 350 m2, w którym znajdują się następujące pomieszczenia:

  • 4 jasne i przestronne sale dla przedszkolaków
  • Szatnia dla dzieci
  • Zaplecze kuchenne wraz z oddzielną jadalnią dla dzieci
  • Pokój logopedy
  • Toalety z bezpośrednim wejściem z sali.

Przy budynku przedszkolnym znajduje się duży parking, na którym rodzice mogą spokojnie i bezpiecznie zaparkować swój samochód na czas przywożenia i odbierania swojego dziecka do przedszkola lub sąsiadującej szkoły podstawowej Open Future International School.

Plac zabaw i ogród przedszkolny znajduje się kilka metrów od przedszkola, przy znajdującym się obok budynku szkolnym.

KĄCIKI ZAINTERESOWAŃ

Przestronne sale dają nam możliwość tworzenia kącików zainteresowań, dzięki którym dzieci mogą samodzielnie zdobywać wiedzę i umiejętności z eksplorowania otaczającego świata. Dodatkowo kąciki sprzyjają i stymulują dzieci do podejmowania samodzielnej zabawy lub w mniejszych grupach. To znów daje przestrzeń do współdziałania przy jednoczesnym  przestrzeganiu ustalonych zasad np. kulturalnego zachowania, a także poszanowania indywidualnych potrzeb i zainteresowań innych dzieci.

CZYSTOŚĆ W SALACH I ŚWIEŻE POWIETRZE

Przedszkolaki codziennie dbają o porządek w swojej sali, jednocześnie dajemy dzieciom przestrzeń na kontrolowaną kreatywność i tworzenie. Zarówno dzieci, jak i wychowawcy noszą obuwie zamienne, a osoby odwiedzające ochraniacze foliowe na buty. Codziennie całe przedszkole jest dokładnie sprzątane przez ekipę sprzątającą.

W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie naszych wychowanków i pracowników, w każdej sali znajdują się oczyszczacze powietrza.

OGRÓD

Na terenie szkoły do dyspozycji uczniów znajduje się plac zabaw wyposażony w huśtawki, ławeczki, pociąg, sprzęty gimnastyczne sprzęty służące dzieciom do zabawy na świeżym powietrzu, szczególnie w trakcie zajęć świetlicowych. Jest także altana z ławkami i dużym stołem, w której uczniowie mogą realizować zajęcia projektowe na świeżym powietrzu. Tereny wokół szkoły umożliwiają spacery pośród zieleni, a niedaleko znajduje się też Krakowski Ogród Społeczny „Macierzanki”, który jest zielonym azylem dla mieszkańców Ruczaju.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Przedszkole Open Future można również poznać za pomocą wirtualnego spaceru, który znajduje się TUTAJ.