Budynek szkolny, klasy 1-5

WARUNKI  LOKALOWE I SZKOLNY PLAC ZABAW

Uczniowie klas 1-5 szkoły podstawowej mają do dyspozycji cały budynek przy ul. Kwiecistej 25. Pomieszczenia lekcyjne są przestronne i dobrze oświetlone światłem dziennym. Wnętrza szkoły są urządzone bardzo estetycznie, ściany są w kolorach jasno-szarych, tak by nie rozpraszały, a pozwalały na skupienie się i spokojną naukę. W każdej klasie są drewniane parkiety, fotel oraz antyalergiczny i ogniochronny dywan, który pozwala uczniom na dobranie wygodnej pozycji, nawet w trakcie lekcji. W klasach i na korytarzach szkoły łatwo można dostrzec wiszące na ścianach tablice udekorowane pracami naszych uczniów i ważnymi informacji z realizowanych projektów. Wszystkie klasy wyposażone są w monitory interaktywne, które umożliwiają wykorzystanie nowoczesnych metod nauczania oraz atestowane meble, ławki i krzesła dobrane odpowiednio do wieku oraz wzrostu uczniów. Dzieci podczas lekcji uczą się przy indywidualnych stolikach 1-osobowych, które w zależności od przebiegu zajęć mogą zostać połączone w stoliki 2- lub 4-osobowe, aby ułatwić pracę w parach lub grupach. Stoliki mogą również zostać ustawione w kształt litery U bądź ułożone w jeden, wielki stół do pracy zbiorowej. Każdy uczeń posiada w swojej klasie własną szafkę na przechowywanie swoich prac, zeszytów, podręczników oraz innych przyborów szkolnych. Uczniowie w czasie przerw mają możliwość zagrania w gry planszowe i zespołowe. Do dyspozycji uczniów są na korytarzach dystrybutory z wodą źródlaną.

Na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni 1500 m2 znajdują się następujące pomieszczenia:

– sale lekcyjne w tym pracownie: IT Room, ART Room
– pokój nauczycielski, biblioteka
– gabinety psychologów, pedagogów i logopedów
– sale gimnastyczno – rekreacyjne oraz kantorek sportowy
– jadalnia dla uczniów
– teatr szkolny
– pokoje muzyczne
– pokoje spotkań
– sekretariat
– biura dyrekcji i administracji
– szatnie dla uczniów
– toalety dla uczniów i personelu
– pomieszczenia gospodarcze i magazyny

Na terenie szkoły do dyspozycji uczniów znajduje się plac zabaw wyposażony w huśtawki, ławeczki, pociąg, sprzęty gimnastyczne sprzęty służące dzieciom do zabawy na świeżym powietrzu, szczególnie w trakcie zajęć świetlicowych. Jest także altana z ławkami i dużym stołem, w której uczniowie mogą realizować zajęcia projektowe na świeżym powietrzu.

Tereny wokół szkoły umożliwiają spacery pośród zieleni, a niedaleko znajduje się też Krakowski Ogród Społeczny „Macierzanki”, który jest zielonym azylem dla mieszkańców Ruczaju.

BEZPIECZEŃSTWO I CZYSTE POWIETRZE

  • Dbając o komfort i zdrowie uczniów oraz pracowników w całym budynku w częściach wspólnych (czyli w korytarzach, jadalni, bibliotece, pokoju nauczycielskim) są rozmieszczone oczyszczacze powietrza. W klasach lekcyjnych oczyszczacze są organizowane w ramach indywidualnych działań klasowych.
  • Szkoła posiada instalacje alarmowe oraz monitoring wizyjny wewnątrz i na zewnątrz szkoły. Teren wokół szkoły jest ogrodzony i zabezpieczony przed dostępem osób niepowołanych.
  • Przed budynkiem szkolnym znajduje się duży parking, aby rodzice mogli bezpiecznie i swobodnie podwieźć dziecko do szkoły oraz odebrać po lekcjach. Rodzice mogą także korzystać z dużego parkingu znajdującego się na sąsiedniej działce przy przedszkolu Open Future.
  • W trosce o bezpieczeństwo uczniów Open Future budynek został odebrany i zaakceptowany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie. Planowe kontrole, które mają miejsce w trakcie roku szkolnego nie wykazują żadnych zastrzeżeń.
  • Budynek spełnia także wszystkie wymogi przeciwpożarowe stawiane przez Państwową Straż Pożarną. W szkole zamontowane są zabezpieczenia w postaci drzwi ppoż. wydzielające pion klatki schodowej od ciągów korytarzowych. Mamy także wewnętrzny hydrant, gaśnice oraz klapy dymowe. W ciągu roku szkolnego regularnie przeprowadzane są ćwiczenia ewakuacyjne oraz próbne ewakuacje przeciwpożarowe określone w szkolnej instrukcji bezpieczeństwa pożarowego.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

Szkołę Open Future można również odwiedzić za pomocą wirtualnego spaceru, który znajduje się TUTAJ.