Ciekawostki

Bajka na Dziś

Zapraszamy serdecznie na nasz kanał na platformie Youtube, gdzie nasze nauczycielki czytają bajki dla najmłodszych!

CZYTAJ WIĘCEJ…

Magazyn Open Future

Już jest! Pierwszy numer Naszej szkolnej gazetki „Magazyn Open Future”. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!

CZYTAJ WIĘCEJ…

TED 2013 – Sugata Mitra o przyszłości edukacji
TED to konkurs mówców, którego zasady są następujące: każdy może mówić o tym, o czym chce. Uczestnik sam wybiera tematykę swojego wystąpienia, a następnie wygłasza mowę trwającą 20 minut. Zwycięzcą TED w 2013 roku był  Sugata Mitra, brytyjski badacz procesów edukacji. W ciągu 20-minutowego przemówienia wyjaśnił historię powstania współczesnego systemu edukacyjnego i nakreślił własną wizję edukacji przyszłości.

CZYTAJ WIĘCEJ…

Jaką wybrać edukację?
Nauka w Open Future International School opiera się na uznanym na całym świecie międzynarodowym programie, który nie narzuca odgórnie, czego dziecko powinno nauczyć się w szkole, albowiem zakres materiału do opanowania przez ucznia wyznacza krajowe Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako szkoła kandydacka jesteśmy wspierani i kontrolowani w zakresie dydaktyki, czyli metodologii przyswajania wiedzy oraz kształtowania cech, którymi mają dysponować absolwenci ich placówek edukacyjno-wychowawczych. W czym więc tkwi zasadnicza różnica?

CZYTAJ WIĘCEJ…

Geneza szkoły Open Future International School
Na początku pojawiły proste, choć zarazem bolesne pytania… które każdy z nas po cichu sobie zadaje, chociaż jednocześnie boi się odpowiedzi. Wszak od 1989 roku w Polsce wiele rzeczy zmieniło się na lepsze, lecz wraz z postępem politycznym ściągnęliśmy sobie na głowy także choroby cywilizacyjne, zaś pewnych ważnych kwestii społecznych do dziś nie udało się rozwiązać. Pomimo ponad dwóch dekad ciężkiej pracy wciąż jesteśmy daleko za Stanami Zjednoczonymi tudzież najbardziej rozwiniętymi krajami Europy Zachodniej.

CZYTAJ WIĘCEJ…

Czym nasza szkoła różni się od szkół publicznych?
Wciąż zastanawiasz się nad wyborem edukacji dla swojego dziecka i wahasz się pomiędzy szkołą publiczną oraz Open Future International School? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie różnic między naszą szkołą i placówkami publicznymi, a także wymieniliśmy spodziewane korzyści dla Twojego dziecka, jeśli zdecydujesz się powierzyć nam jego naukę.

CZYTAJ WIĘCEJ…