Co nas wyróżnia?

Czy chcesz zapytać, skąd pewność, że Open Future to miejsce w Krakowie, które daje najlepsze możliwości? O tym poniżej.

Jeśli już myślisz o możliwości przygotowania się do Matury Międzynarodowej, to zapewne zastanawiasz się, którą z 7 krakowskich szkół wybrać? Pozwól, że podamy dobry powód, że najlepszą decyzją jest Open Future.

Dowiedz się więcej  o Maturze Międzynarodowej.

Naukę i przygotowanie do zdania Matury Międzynarodowej warto rozpocząć już wcześniej niż dopiero w klasie trzeciej. Zaraz, zaraz – przecież każde Liceum w Krakowie trwa 4 lata i przyjmuje od klasy pierwszej… Tak, ale my działamy inaczej, niż pozostałe krakowskie szkoły.

IBO przygotowało 3 różne etapy/programy:

  • Primary Years Programme – dla dzieci od 3 do 12 lat
  • Middle Years Programme – dla młodzieży 12 do 16 lat
  • Diploma Programme – dla uczniów przygotowujących się do Matury Międzynarodowej (2 ostatnie klasy Liceum)

Każdy z tych programów wymaga osobnych od szkoły przygotowań i trwającej kilka lat certyfikacji. Każdy przeznaczony jest dla innego wieku uczniów, ale w każdym z nich stopniowo uczniowie uczą się bardzo ważnych umiejętności koniecznych w kolejnych etapach edukacyjnych. Kluczowe jest to, że w Liceum Open Future w ciągu 4 lat realizujemy 2 certyfikowane programy IB:

  • Klasa 1 i 2 – jako jedyna szkoła w Krakowie oferujemy certyfikowany Middle Years Programme, który doskonale przygotowuje uczniów do kolejnego etapu:
  • Klasa 3 i 4 – Diploma Programme

Teraz już wiesz, co wyróżnia Open Future spośród innych szkół w Krakowie: całe 4 lata nauki według najwyższych, światowych standardów edukacji! To 2 razy więcej certyfikowanej przez IBO nauki, niż w jakiejkolwiek szkole w Krakowie! Co dzieje się w klasach 1 i 2 w innych szkołach? No cóż, zapewne mają swoje doświadczenie, ale zdecydowanie jakości nie zatwierdziła International Baccalaureate Organization…