Uczniowie pierwszego roku DP odwiedzili Centrum Badań Mózgu w Krakowie, które jest „międzywydziałową jednostką organizacyjną trzech wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego: Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum, Wydziału Filozoficznego oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej”.
26 sty 2024
To wyjątkowe miejsce, które prowadzi badania zgodnie z zasadami otwartej nauki. 🤝👏 #open
„Udostępniamy uzyskane dane i protokoły opracowanych metod. Współpracujemy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi, zwiększając wzajemnie swój potencjał i wyznaczając nowe kierunki badań.”
Uczniowie podczas spotkania z pracownikami Centrum Badań Mózgu 👩‍🔬🧠obserwowali badanie wykonywane przy użyciu rezonansu magnetycznego – zaawansowanego sprzętu, który na co dzień służy badaniom naukowym.
Praktyczne informacje o laboratorium badawczym oraz możliwość zadawania pytań profesjonalistom pracującym w tej nowoczesnej placówce (otwartej w zeszłym roku!) były doskonałym pogłębieniem wiedzy zdobywanej w ramach kursów biologii oraz psychologii DP.
Cytaty pochodzą ze strony jednostki badawczej:
Centrum Badań Mózgu dziękujemy! 🙏🏻
Credits to Ms Karolina Teernstra, psychologist.