TED 2013 – Sugata Mitra o przyszłości edukacji

admin Różne informacje o szkole

TED to konkurs mówców, którego zasady są następujące: każdy może mówić o tym, o czym chce. Uczestnik sam wybiera tematykę swojego wystąpienia, a następnie wygłasza mowę trwającą 20 minut. Zwycięzcą TED w 2013 roku był  Sugata Mitra, brytyjski badacz procesów edukacji. W ciągu 20-minutowego przemówienia wyjaśnił historię powstania współczesnego systemu edukacyjnego i nakreślił własną wizję edukacji przyszłości.

OBEJRZYJ FILM – anglojęzyczna ścieżka dźwiękowa z napisami w języku polskim.

Zaczęliśmy się zastanawiać, jak można włączyć się w projekt, do którego realizacji wezwał Sugata… Zdajemy sobie sprawę, że nikt (nawet żaden minister) za nas tego nie zrobi. Mówca, niczym dobry nauczyciel w szkole prowadzonej w duchu filozofii IBO, dał nam zadanie do wykonania i teraz czeka na naszą odpowiedź. Inspirujące, nieprawdaż? Właśnie w ten sposób Twoje dziecko będzie uczyć się w Open Future International School – nauczyciel przedstawia dzieciom problem do rozwikłania, a one samodzielnie angażują się w znalezienie rozwiązania.