Budynek szkolny

Nowoczesny acz kameralny, wybudowany przed paroma laty wedle najnowszych technologii oraz spełniający wszystkie wymagania określone dla szkół. Pozytywnie przeszedł kontrolę i odbiór Państwowej Straży Pożarnej tudzież Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Szkoła zajmuje cały budynek składający się z trzech kondygnacji o łącznej powierzchni 1400 m2. Uczniowie uczący się w naszej szkole spędzają swój czas w przestronnych, jasnych i kolorowych salach, urządzonych w przyjazny dla dzieci sposób. Przed budynkiem szkolnym znajduje się duży parking, aby rodzice mogli bezpiecznie i swobodnie podwieźć dziecko do szkoły oraz odebrać swoje pociechy po lekcjach. Z tyłu budynku jest plac zabaw wyposażony w piaskownicę, huśtawki i inne sprzęty służące dzieciom do zabawy na świeżym powietrzu, co przy sprzyjających warunkach atmosferycznych umożliwia uczniom spędzanie tam przerw oraz czasu po lekcjach lub w trakcie zajęć świetlicowych.

Parter

Na tym poziomie znajdują się przede wszystkim sale lekcyjne klas 1-4 szkoły podstawowej. Pomieszczenia lekcyjne są przestronne i dobrze oświetlone światłem dziennym, zaś na podłogach wyłożony jest drewniany parkiet. Na wielobarwnych ścianach znajdują się tablice udekorowane pracami naszych uczniów. W salach lekcyjnych dla klas nauczania wczesnoszkolnego znajdują się zabawki oraz dywan, który pozwala najmłodszym dzieciom dobranie wygodnej pozycji, nawet w trakcie lekcji. Wszystkie sale wyposażone są w nowe, atestowane meble w naturalnych kolorach, dobrane odpowiednio do wieku oraz wzrostu uczniów.

Dzieci podczas lekcji uczą się przy indywidualnych stolikach 1-osobowych, które w zależności od przebiegu zajęć mogą zostać połączone w stoliki 2- lub 4-osobowe, aby ułatwić pracę w parach lub grupach. Stoliki mogą również zostać ustawione w kształt litery U bądź ułożone w jeden, wielki stół do pracy zbiorowej. Każdy uczeń posiada w swojej klasie własną szafkę na przechowywanie zeszytów, podręczników i innych przyborów szkolnych. Na tym piętrze znajdują się również świetlice dla wszystkich klas szkoły podstawowej, a także sekretariat szkolny, pokój nauczycielski oraz łazienki z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych oraz oddzielne toalety dla chłopców i dziewczynek.


Pierwsze piętro

Na pierwszym piętrze znajdują się sale lekcyjne klas 1-2 gimnazjum wraz toaletami, a także pokoje administracyjne, gabinet dyrektora, logopedy, psychologa i pedagoga szkolnego, IT room, biblioteka szkolna, gabinet zarządu, pokój koordynatorów PYP i MYP, pokój koordynatora szkolnego oraz pokój nauczycielski.

Przyziemie

To miejsce zajmują szatnie dla uczniów, dwie sale gimnastyczne, sala baletowo-taneczna oraz teatr szkolny i stołówka.