Nauka w akcji w AGH!
28 lis. 2025
Nauka w akcji w AGH!

Uczniowie programu Diploma Programme odwiedzili laboratoria Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie mogli z bliska przyjrzeć się pracy badawczej na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej.

Jednym z najciekawszych punktów wizyty była prezentacja innowacyjnych baterii stworzonych przez studentów AGH, które działają nawet w ekstremalnie niskich temperaturach – poniżej -53°C! Dla porównania, zwykłe baterie przestają działać już przy -40°C. Projekt zdobył prestiżową nagrodę w ogólnopolskim konkursie i zachwycił naszych uczniów.

Nie zabrakło także doświadczeń z polem magnetycznym, które pozwoliły lepiej zrozumieć jego działanie, oraz zajęć praktycznych, podczas których uczniowie poznali budowę transformatora i zbudowali własny model!

Wizyta w AGH była nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy, ale też inspiracją do rozwijania własnych zainteresowań naukowych. Uczniowie wrócili pełni nowych doświadczeń, wrażeń i pomysłów 🧪⚙️